Sole w walce z kurzem

sol-przemyslowaSole mogą być użyte albo na sucho jako pył, którym się ulic posypuje, albo w rozczynie, którym tor jezdny się zlewa. Od bywa się to zwykle wieczór i rano, a w dnie skwarne dobrze jest polać ulice ponadto jeszcze raz lub dwa wodą zwykłą.

Rozczyny te są zupełnie bezwonne, dla organizmu nieszkodliwe, ani też nie niszczą środków transportowych, ubrań, trzewików itp.; mogą być one zawsze użyte, bez względu na jakość i stan nawierzchni, są wreszcie stosunkowo tanie i łatwe w użyciu. Drzewom liściastym nie szkodzą, natomiast szpilkowe cierpią, dla tego nic należy ich używać do polewania dróg, przechodzących w pobliżu tych drzew.

Sól przemysłowa (97% soli kuchennej) posiada zalety te same, co i powyższe środki, nadaje się szczególniej w miejscach zacienionych, nic wystawionych na suche przewiewy.

Poznań kontenery na gruz

Rustomit, należący również do powyższej grupy, odznacza się tern, że powoduje twardnienie nawierzchni, przez co przyczynia się także do jej konserwacji.

Westrumit należy do grupy emulsji, dodaje się go w proszku, w ilości 5 – 10% do wody, którą ma się skrapiać ulice. Wszystkie powyższe środki dają się ekonomicznie używać tylko w pobliżu źródeł ich produkcji; nie wszystkie zniosą daleki transport.

Trwałość ich działania jest stosunkowo ograniczoną, tak, że wymagają częstszego powtarzania. Tam, gdzie się z tego rodzaju kosztami nic potrzeba liczyć, np. w światowych miejscach kąpielowych i klimatycznych, znajdują one obszerne zastosowanie, gdzie indziej zaś tylko sporadyczne, np. przed większymi pochodami, procesjami, na promenadach itp.

Poznań kontenery na gruz

To Cię zaciekawi:

– kontenery na gruz Poznań
– tanie kontenery na gruz