Połączenie papy z kominem
Wykonanie pokrycia dachowego w około komina bywa dwojako rozwiązywane. W pierwszym razie w pewnej wysokości nad dachem występuje się z jedną lub dwoma warstwami cegieł poza lico, komin obija się przy szalowaniu listwami dokładnie dostosowanymi do utworzonych kątów. Dla zabezpieczenia dachu względnie szalowania przed przedostaniem się ognia, daje się zwykle pod listwami blachę. Dochodzące do komina pasy papy podwija się ku górze i końce doprowadza aż pod ceglany wyskok, pod którym umieszcza się rodzaj bandaża, wykonanego z paska z blachy cynkowej, który papę silnie ściąga i przytrzymuje.
Wypożyczanie kontenerów na gruz Poznań
tanie wypożyczanie
Jeżeli wyskoku w kominie niema, wówczas papę umocowuje się tak jak poprzednio, zmienia się tylko nieco umocowanie bandaża, który górną częścią, wygiętą pod kątem prostym, wbija się w poziome spojenie między cegłami, by wilgoć nie dostała się między papą a kominem do szalowania. Przy kominach o znacznej szerokości zwróconych do tego tym wymiarem do szczytu dachu, najlepiej rozwiązuje się tę sprawę w ten sposób, że od strony najbardziej narażonej, a więc od tej, po której woda spływa, tworzy się siodło, dzięki czemu napór wody mija komin.
Przy murach ogniowych, z którymi połać dachu przecina się w linii poziomej, wyprowadza się połączenie zupełnie podobnie jak przy kominach. Paski cynkowe wmurowuje się w spojenia muru przy użyciu zaprawy cementowej, a miejsca zetknięcia się blachy z papą przed jej nałożeniem pociąga się gęstym, gorącym terem.
Wypożyczanie kontenerów na gruz Poznań
w dobrej cenie