Wykorzystanie impregnowanych cegieł

imprgnowana-ceglaUżycie cegieł impregnowanych jest rozmaite; obok budowy fundamentów na gruntach wilgotnych służą one do wykonywania murowanych zbiorników na płyny. W tym razie nadają się nawet tam, gdzie chodzi o przechowywanie chłodnych kwasów, niszczących inny materiał; oczywiście w tych wypadkach jako zaprawy do wiązania murów używa się roztopionego asfaltu.

Posadzki z cegły impregnowanej wykonuje się także na za prawie asfaltowej; opiera się ona skutecznie działaniu chemikali, jest łatwą do zmywania i zdrową.

Impregnowana dachówka ma stanowić szczelne i nie przepuszczalne pokrycie dachu. Ponieważ wystawioną będzie na ustawiczne działanie czynników atmosferycznych, tern więc staranniej powinno się impregnowanie jej przeprowadzić, w przeciwnym bowiem razie deszcze albo cały ter łub słabiej nasycone nim miejsca spłuczą, na dachu powstaną smugi czarne i brudno czerwone, a wtedy nie tylko cel, dla którego zakupiono droższą dachówkę, nie został osiągnięty, ale na dachu pozostało za te pieniądze pokrycie w wysokim stopniu nieestetyczne.

sofy do salonu

Pierwszym warunkiem udania się terowania jest dobór teru, który by był tak destylowany, by rozgrzany do wysokiej temperatury topił się na bardzo rzadką masę, natomiast w niskiej temperaturze zachował elastyczność i pod działaniem mrozu nie pryskał, natomiast w promieniach nawet tropikalnego słońca nie topił się.

sofy do salonu