Zastąpienie papą

zastapienie-papaUżycie papieru może być zresztą także w zupełności zastąpione papą, wykonuje się wówczas dach podwójnie papą kryty według reguł dla niej przyjętych, a po powleczeniu górnej warstwy papy cementem drzewnym usypuje się na niej piasek, żwir itd. Przy tej konstrukcji odpada użycie drutów, a przybijanie papy gwoździami jest ograniczone.

Praktykowane bywa dalej nachylanie połaci dachu w sposób wprost przeciwny do powszechnie przyjętego, mianowicie na ścianach zewnętrznych nie tworzy się okapów, ale rozwija się je w podłużne mury szczytowe wskutek czego konstrukcją dachowa nie przedstawia jednolitego stolca, ale jakby dwa odrębne dachy pultowe, z nachyleniem od ścian frontowych do środka budynku (siodło). Tam też spływa woda deszczowa, którą odprowadza się dalej odpływami, przechodzącymi przez środek budynku.

W końcu, tak lub inaczej pochylony dach może mieć zamiast nasypu żwirowego, na tym nasypie usypaną ziemię, a wówczas cały dach przemienia się w rodzaj ogrodu. Jest to rozwiązanie efektowne, trudno jednak na razie określić, czy i o ile przemiany chemiczne, zachodzące w ziemi urodzajnej, wpływają na związki terowe.

To Cię zainteresuje:

– ośrodek szkolenia kierowców Lublin