Masa izolująca

masa-izolujacaMasę izolującą, którą powleka się pierwszą warstwą papy, nakłada się gorącą, w grubości 2 – 3 mm, pracę zaczyna się od okapu i prowadzi wzdłuż, względnie równolegle do tegoż, pasami tak szerokimi, by zaraz po skończonym rozsmarowywaniu gorącej masy można było nałożyć na nią drugą warstwę papy. Po rozciągnięciu rulonu naciska się lekko papę, by przylgnęła do masy, i wygładza, by nigdzie nie pozostały fałdy.

Jako dolną warstwę papy daje się grubszy gatunek, posypany tylko z jednej strony piaskiem i tą stroną kładzie się ją zwykłe na szalowaniu, w tej nadziei, że warstwa piasku ochroni należycie papę przed działaniem tego powietrza, które by się do niej przez szczeliny dachu przedostało.

wywóz odpadów – Poznań

wywozimy odpady z terenów Poznania

Na pokład górny wystarcza gatunek cieńszy.

Po ukończeniu roboty teruje się górną warstwę w sposób wskazany dla dachów z papy w ogóle.

Całą robotę od nakładania warstwy izolacyjnej, aż do terowania górnej warstwy wykonać się powinno w porze suchej i ciepłej; jeżeliby pora była już spóźniona, to można poprzestać na pokryciu dachu pierwszą warstwą i umocować ją drutami, a resztę tej odłożyć do następnego roku, przez to ani ułożona już pierwsza warstwa, ani rozciągnięte na dachu druty nie ucierpią.

wywóz odpadów – Poznań

wywozimy odpady z terenów Poznania

To Cię zaciekawi:

– Poznań wywóz odpadów